187 - Oljemålningar 2 st

788961

OLJEMÅLNINGAR, 2 st, olja på duk respektive papperspannå, en föreställande man med ölkrus, spännramen med påskrift "Målad af Emil Ehrensvärd", ca 19x14 cm; en förställande Alvastra klosterruiner, signerad 1863 C G m, baksidan med påskrift Claes Grundström, Maj 1863

Konst, Äldre måleri, Gamla kassan, Moster Majas salong

187 - Oljemålningar 2 st

Budhistorik (11 bud)
0
6122194
6156347
950
6122194
900
6156344
850

Slutpris SEK:
103 EUR, 123 USD
Utropspris SEK: