1554 - Spel & dobbel

788277

SAMLING kring spel & dobbel, bestående av rouletthjul med spelmarker samt filtduk, schackbräden och spelpjäser, mängder med olika spelmarker och kortlekar, lösa eller i satser, väskor och lådor i olika träslag samt nysilver, olika tillbehör som kortpress etc, därtill 16 delar porslin med speltema från bl a Gucci och Staffordshire, huvudsakligen 1900-tal men även 1800-tal

Varierande slitage, skador kan förekomma

Diverse, Hem, Gamla kassan, Källaren

1554 - Spel & dobbel

Budhistorik (18 bud)
0
8 400
6157970
6156033
2 800
6154620
2 600
6154458
2 400

Slutpris SEK:
8 400
805 EUR, 945 USD
Utropspris SEK: