Räknemaskin

788217

RÄKNEMASKIN, Aktiebolaget Original-Odhner, Göteborg, 1900-talets första hälft, "Arithmos, Sverige", svartlackerad metall, längd 38 cm.

Bruksslitage, mindre rost.

Diverse

Geijersgatan 14, Göteborg

Räknemaskin

Budhistorik (16 bud)
6117751
1 300
6117753
6117751
6117747
6117750

Slutpris SEK:
1 300
134 EUR, 152 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.