Carl Fagerlund taklampa Orrefors

788201

CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt, dubbla kupor i glas, tre ljuskällor, metallstomme, diameter 55, höjd ca 40 cm.

Framstår i gott skick, några smärre små kantnagg. Ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (9 bud)
6122881
6122879
1 400
6111758
1 300
6111757
6111756

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.