1550 - Bestick Thebe

787576

FOLKE ARSTRÖM, Thebe, bestick, 74 delar, bestående av 24 knivar, 24 gafflar, 24 skedar och 2 smörknivar, omkring 1900-talets mitt, Gense, längder 17,5 - 19,5 cm

Bruksslitage

Diverse, Gamla kassan, Källaren

1550 - Bestick Thebe

Budhistorik (12 bud)
0
6158669
1 800
6133086
1 700
6094340
1 600
6090204

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK: