1660 - Höganäskeramik

787446

HÖGANÄSBOLAGET, 3 delar, sten- och lergods, glaserat, bestående av stor gulglaserad skål / spillkum, saltglaserat sängkrus med lönnlövsdekor, burk med lock, glaserat lergods, höjd upp till 20, Ø upp till 48 cm

Bruksslitage, nagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Gården, Diverse

1660 - Höganäskeramik

Budhistorik (13 bud)
0
900
6164515
900
6158862
850
6158862
6150484
750

Slutpris SEK:
900
93 EUR, 105 USD
Utropspris SEK: