1659 - Allmogekeramik

787429

ALLMOGEKERAMIK, 3 delar; stor kanna, saltglaserat stengods, märkt NPL; skål/spillkum, Varberg; krus med hänklar, P H Lundgrens stenkärlsfabrik, Stockholm, höjder upp till ca 34 cm

Bruksslitage, nagg, skador

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Gården, Diverse

1659 - Allmogekeramik

Budhistorik (8 bud)
0
600
6164453
600
6157993
550
6143447
500
6146210
500

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK: