1537 - Matservis Fish Johnson Bros

787149

JOHNSON BROS, matservis, Fish, 42 delar, flintgods med polykrom dekor av fiskar och sjögräs, bestående av 12 runda mattallrikar, Ø 24 cm; 30 ovala mattallrikar, ca 24 x 26 cm, samt ovalt serveringsfat, ca 31 x 40 cm, 1900-talets andra hälft

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Källaren

Budhistorik (11 bud)
0
6165093
6164727
6164727
1 700
6161018
1 600

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK: