1514 - Skänk gustaviansk stil

786148

SKÄNK, gustaviansk, furu med mahognyimiterande målning, dekor av bl a räfflade romber, 2 lådor, dörrpar, 1800-talets början, höjd ca 115, 106 x 41 cm

Proveniens
Carl-Adam "Cama" Lewenhaupt, Landskrona

Bruksslitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Gamla kassan, Källaren

1514 - Skänk gustaviansk stil

Budhistorik (29 bud)
0
6 600
6164737
6 600
6163279
6 400
6118415
6 200
6163278
6 200

Slutpris SEK:
6 600
678 EUR, 773 USD
Utropspris SEK: