1374 - Stolar senempire/nyrokoko

785054

STOLAR, 12 st (8+4), betsad bok, svarvade framben, sits av flätad rotting, 8 st med originalsits, 4 renoverade med sadelgjord och stoppad textilklädd sits, 1900-talets första hälft, höjd ca 91, sitthöjd 46-48 cm

Bruksslitage

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (6 bud)
0
1 300
6155311
6108716
6108716
500
6127249
450

Slutpris SEK:
1 300
134 EUR, 152 USD
Utropspris SEK: