1636 - Stolar av klismostyp

784881

STOLAR, 3 st, av klismostyp, betsad mahogny, kraftigt svängt ryggstycke, svarvade framben, 2 med ursprunglig sits med spiralfjädrar, 1 renoverad med sadelgjord och ny klädsel, omkring 1800-talet mitt, möjligen Danmark, höjd 78, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, delvis renoverade

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Gården

1636 - Stolar av klismostyp

Budhistorik (5 bud)
0
650
6157557
650
6160620
600
6157557
6156560

Slutpris SEK:
650
66 EUR, 80 USD
Utropspris SEK: