1469 - Matbord 1800-tal

784781

MATSALSBORD, bonad ek, svarvade ben, med 4 ej ursprungliga, fast monterade iläggsskivor fanerade i ek , 1800-talets andra hälft, höjd ca 74, 330 x 130 cm

Bruksslitage, märken, repor, bordet har senare bärkonstruktion och nya fasta långsidor

Ändringar/tillägg
Iläggsskivorna är fast monterade med nya stag. Om man skall använda sig av färre än 4 iläggsskivor måste nya stag tillverkas.

Möbler, Matbord, Gamla kassan, Källaren

1469 - Matbord 1800-tal

Budhistorik (39 bud)
0
5 200
6108715
5 000
6123990
5 000
6108715
4 800
6123989
4 600

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
3 500