1466 - Wallåkra vaser

784758

ARTHUR ANDERSSON, vaser, 2 st, stengods, glaserade i brunsvart respektive olika blå toner, stämplade Wallåkra, signerade AWA, höjder 19,5 respektive 27 cm

Bruksspår

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Källaren

1466 - Wallåkra vaser

Budhistorik (9 bud)
0
6123760
1 900
6128558
1 900
6123760
1 700
6114060
1 600

Slutpris SEK:
227 EUR, 271 USD
Utropspris SEK: