1465 - Stor stengodsvas Vallåkra

784754

ARTHUR ANDERSSON, bukig vas, stengods med ristad dekor, glaserad i brunt och beige, stämplad Wallåkra, signerad AWA, höjd ca 36, Ø 33 cm

Bruksspår

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Källaren

Budhistorik (15 bud)
0
2 600
6163987
2 600
6123757
2 400
6151320
6123757

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK: