1635 - Spargrisar

784688

SPARGRISAR, 3 st, glaserat lergods,1 från Andersson & Johansson, Höganäs, 2 etikettmärkta Guldkroken, 1900-talets andra hälft, höjder 17, 27 och 55 cm, 2 av spargrisarna innehåller mynt

Bruksspår, största grisen med skador/lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Gården, Diverse

1635 - Spargrisar

Budhistorik (3 bud)

0
850
6156606
850
6150844
6150844

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK: