Ljuskrona sengustaviansk stil

784244

LJUSKRONA, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, stomme av mässing, slipade glasprismor, skål av blått glas, dekor av pinjekotte, 6 ljusarmar, diameter ca 55, höjd ca 70 cm

Skeva delar, enstaka prismor saknas, nagg på kupa (syns ej monterad), nagg kan förekomma

Belysning, Ljuskronor

Geijersgatan 14, Göteborg

Ljuskrona sengustaviansk stil

Budhistorik (3 bud)

6112820
6112817
6112815

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.