490 - Theobald Stein byst

782979

THEOBALD STEIN (Danmark, 1829-1901), efter, Le Général Bonaparte, byst i s k basaltgods, signerad T Stein 15 aug 1899, höjd 31,5 cm

Bruksspår, smärre nagg nedtill

Konst, Skulpturer, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Keramik/Porslin

490 - Theobald Stein byst

Budhistorik (22 bud)
0
3 800
6156542
3 200
6123789
6123789
2 600
6155145
2 400

Slutpris SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK: