31 - Taburett sengustaviansk

782874

TABURETT, sengustaviansk, bronserat / förgyllt lövträ, fast klädsel i silkestextil, senare renoverad, omkring 1800, höjd ca 41, 42 x 36 cm

Proveniens: Carl Gustaf Petersens, Holmagården

Bruksslitage, färgbortfall

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Gästlägenhet 1

31 - Taburett sengustaviansk

Budhistorik (23 bud)
0
3 200
6154984
2 800
6154878
2 600
6152186
2 400
6140878

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK:
2 500