1171 - Oljemålningar

782277

OLJEMÅLNINGAR, 4 st, Hättorps gods, Östergötland, oidentifierad konstnär, olja på duk, ca 24 x 30 cm; Kärnan Helsingborg, olja på pannå, daterad 1890, ca 13 x 17 cm; Parklandskap, olja på duk, otydligt monogram, daterad 1890, ca 25 x 35 cm; Gåramålning med ko och gris, oidentifierad konstnär, olja på duk, ca 30 x 36 cm

Varierande skick, krackeleringar, gulnad lack

Konst, Äldre måleri, Gamla kassan, Trädgårdsrummet, Diverse, Diverse

1171 - Oljemålningar

Budhistorik (21 bud)
0
3 400
6161626
2 600
6161100
2 400
6161614
2 400
6161100
1 800

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK: