1013 - Jonas Åkesson nakenstudier

779837

JONAS ÅKESSON (1879-1970), (3) nakenstudier, olja på duk, ej uppspända, oramade, höjd upp till 123, bredd upp till 75 cm

PROVENIENS: Jonas Åkessons ateljé

Skador, färgbortfall

Konst, Äldre måleri, Gamla kassan, Gästlägenhet 2

Budhistorik (35 bud)
0
8 600
6161450
6 400
6155001
6 200
6143766
6 000
6143766
5 800

Slutpris SEK:
8 600
824 EUR, 968 USD
Utropspris SEK: