1002 - Jugendurnor Höganäsbolaget

779703

HÖGANÄSBOLAGET, (2) urnor med hänklar, glaserat lergods, märkta Höganäs, tidigt 1900-tal, höjd 16,5, Ø 22,5 cm

Proveniens
Skottorps slott

Smärre bruksspår

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Gästlägenhet 2

Budhistorik (20 bud)
0
6161482
6161224
2 800
6161107
2 600
6161220
2 400

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK: