987 - Skeppstavla textil

779554

SKEPPSTAVLA, segelfartyget Antoinette, Göteborg, "skeppsmålning" i textil, bl a siden, sömnad, assemblage, Broderad text: Antoniette, Göteborg, Kapt B A Öberg, ca 45 x 75 cm

Proveniens
Skeppsredare Börjesson, Helsingborg

Åldersspår, sprickor, skador

Diverse, Gamla kassan, Gästlägenhet 2, Konst

987 - Skeppstavla textil

Budhistorik (31 bud)
0
3 600
6145243
6146815
2 800
6145243
2 600
6146814
2 400

Slutpris SEK:
3 600
370 EUR, 422 USD
Utropspris SEK: