986 - Bordspendyl empire

779524

BORDSPENDYL, empire, parisarbete, brännförgylld brons, delvis polerad, urtavlan märkt Choiselat-Gallien, Fab de Bronzes de S.A.R de Monsieur á Paris, dekor av bl a stående kvinna med amfora, 1800-talets första hälft, höjd ca 37, 27 x 11 cm, med träsockel och glaskupa, höjd ca 50, 38 x 18 cm

Ringa bruksspår, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur, Gamla kassan, Gästlägenhet 2

986 - Bordspendyl empire

Budhistorik (18 bud)
0
9 200
6154227
4 800
6138040
4 600
6138040
4 400
6106491
4 200

Slutpris SEK:
9 200
881 EUR, 1 035 USD
Utropspris SEK:
12 000