984 - Klaffbord England

779520

KLAFFBORD, George lll, av pembroketyp, med klaffar på långsidorna, fanerat i mahogny, med inläggningar i olika träslag, en låda och en blindlåda på kortsidorna, hjultrissor i mässing, ca 1800, England, höjd 72,5, 89 x 49 - 90 cm

Åldersrelaterat slitage

Möbler, Matbord, Gamla kassan, Gästlägenhet 2

984 - Klaffbord England

Budhistorik (28 bud)
0
2 400
6161229
6159316
6161227
6159316
1 900

Slutpris SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK: