1039 - Leksakshund Fransk Bulldog

779322

LEKSAKSHUND, fransk bulldog, bemålad papier maché, ögon av glas, hjul, vid drag i koppel / halsband öppnar hunden munnen och "skäller", sannolikt Contesso, Frankrike, höjd ca 29, längd 54 cm,
1900-talets första hälft

Slitage, färgbortfall

Diverse, Gamla kassan, Vinden, Leksaker

Budhistorik (23 bud)
0
5 200
6160464
5 200
6151593
5 000
6154228
4 800
6151593
4 600

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK: