928 - Brons- och tennföremål

778942

BRONS- och TENNFÖREMÅL, 6 delar, 2 vaser, patinerad brons, GAB, höjder 10 respektive 19 cm, askfat, jugend, patinerad brons, märkt JLH, Ø 12 cm, tedosa, Edvin Ollers, Schreuder & Olsson, höjd ca 13 cm, 1900-talets första del, 1 par ljusstakar, tenn, kopia av barockmodell på Nordiska museet, stämplade 1937, höjd ca 21 cm

Varierande slitage

Metall, Gamla kassan, Kök

928 - Brons- och tennföremål

Budhistorik (24 bud)
0
2 800
6160344
2 800
6158165
2 600
6160325
2 600
6158165
2 400

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK: