921 - Vaser glas

778692

VASER, 12 delar, glas; pressat, blåst, slipat, graverat, handmålat, från bl a Orrefors, Kosta, Iittala, Åfors, 1800-1900-tal, höjder upp till ca 31 cm

Bruksspår; nagg, sprickor, avlagringar kan förekomma

Glas, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Kök

921 - Vaser glas

Budhistorik (1 bud)

0
6137510

Slutpris SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK: