920 - Glasföremål 1800-/1900-tal

778684

GLASFÖREMÅL, 18 delar, från bl a Orrefors och Reijmyre, pressglas, bl a turbinmodeller, gjutet, blåst, slipat och graverat, optikblåst, handmålat, 1800-1900-tal, höjder upp till ca 25 cm

Bruksspår; nagg, avlagringar, skador kan förekomma

Glas, Vaser, skålar, fat, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (1 bud)

0
6112693

Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK: