1632 - Väggklockor och bordsur

778538

VÄGGKLOCKOR och BORDSUR, 3 st, väggklocka, bemålad / förnicklad plåt, urtavla i porslin dekorerad med plommon, mekaniskt urverk, ca 27 x 30 cm, Väggklocka Junghans, alm. mässing, bemålad plåt, ?bordsur med fodral i stengods formgivet av Sylvia Leuchovius för Rörstrand, bateridrivet urverk, höjd ca 28 cm, tidigt respektive sent 1900-tal

Bruksspår, smärre nagg, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur, Väggklockor, Gamla kassan, Gården

Budhistorik (16 bud)
0
6162553
6159475
950
6158915
900
6159474
900

Slutpris SEK:
103 EUR, 123 USD
Utropspris SEK: