913 - Glassmaskiner 1800-tal

778513

GLASSMASKINER, 2 st, bemålad plåt med dekor i guldtryck, bronserade resperktive svärtade hänklar, märkta "Automatische Eismaschine system Meidinger" respektive "No 2 Automatische Eismaschine Carl Weiffert Hamburg system Meidinger", höjder ca 39 respektive 26 cm

Slitage, färgbortfall, märken,den mondre saknar lock

Diverse, Gamla kassan, Kök

913 - Glassmaskiner 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
0
6159045
6158114
750
6158108
700
6158112
650

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK: