485 - Väggpendyl gustaviansk

776618

VÄGGPENDYL, gustaviansk, träskuret, förgyllt och bronserat fodral, urtavlan märkt E Modeveg Helsingborg - Elias Modeveg, verksam i Helsingborg 1772 - 1824, höjd ca 78, bredd 53 cm

PROVENIENS: Bengt Jansons samling

ALBIN SKRIVER

Klockor/Ur, Väggklockor, Gamla kassan, Wedgewood salongen

485 - Väggpendyl gustaviansk

Budhistorik (23 bud)
0
17 500
6106477
17 500
6156964
17 000
6106477
16 500
6156918
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 783 EUR, 2 156 USD
Utropspris SEK:
30 000