483 - Trågsoffa rokoko

Föregående | Översikt | Nästa

776616

TRÅGSOFFA, rokoko, träskuret underrede i bok, senare tråg i furu, sittdyna och tre lösa ryggkuddar med textilklädsel, 1700-tal, längd ca 236, höjd 84, sitthöjd ca 40 cm

Åldersrelaterat slitage, borttagen originalfärg, senare tråg, senare plymåer / klädsel

Möbler, Soffor, Gamla kassan, Wedgewood salongen

776616 - 483 - Trågsoffa rokoko
Din e-postadress

Fråga
Skicka
483 - Trågsoffa rokoko

Budhistorik (7 bud)
6116140
7 200
6092036
7 000
6092036
6103876
2 800
6092036

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
7 200
740 EUR, 843 USD
Utropspris SEK:
20 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.