479 - Karmstolar gustavianska

776611

KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, lövträ med skurna detaljer, gråmålade, textilklädsel, sits med spiralresårer, 1700-/1800-tal, höjd 87,5, sitthöjd 58, bredd 40 cm

Bruksslitage, senare renoverade, ommålade och omklädda

Möbler, Fåtöljer, Gamla kassan, Wedgewood salongen

479 - Karmstolar gustavianska

Budhistorik (19 bud)
0
8 400
6096350
6 600
6146188
6 400
6096350
6 200
6143216
6 000

Slutpris SEK:
8 400
867 EUR, 1 035 USD
Utropspris SEK:
12 000