478 - Skrivskåp 1700-/1800-tal

776610

SKRIVSKÅP, 2-delat, bonad ek, mässingsbeslag, sekretären med hyll- och lådinredning bakom klaffen, överskåpet med dörrpar och hyllor, totalhöjd ca 205 (101+104), 104 x 51 cm

Proveniens
Fam. Berencreutz Helsingborg

Åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen Åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (34 bud)
0
6 800
6157175
6 800
6157533
6 600
6157175
6 400
6157497
6 200

Slutpris SEK:
6 800
699 EUR, 796 USD
Utropspris SEK:
5 000