601 - Bröllops-/begravningskonfekt samling

775812

BRÖLLOPS- OCH BEGRAVNINGSKONFEKT, SOCKERPULLOR, KRISTYR, ca 25 delar, inslagna och oinslagna, några med applikationer av segelbåt, spinnrock, blommor, kungafoton och broderier, 1800-1900-tal

PROVENIENS
Delar av samlingen från Biby säteri

Diverse, Gamla kassan, Biblioteket

Budhistorik (15 bud)
0
2 600
6151009
1 300
6151717
6151009
6147307

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK: