601 - Bröllops-/begravningskonfekt samling

Föregående | Översikt | Nästa

775812

BRÖLLOPS- OCH BEGRAVNINGSKONFEKT, SOCKERPULLOR, KRISTYR, ca 25 delar, inslagna och oinslagna, några med applikationer av segelbåt, spinnrock, blommor, kungafoton och broderier, 1800-1900-tal

PROVENIENS
Delar av samlingen från Biby säteri

Diverse, Gamla kassan, Biblioteket

775812 - 601 - Bröllops-/begravningskonfekt samling
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (3 bud)

6083812
600
6082562
550
6082562

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
600
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.