1347 - Dosor 6 st olika material

775429

DOSOR, 6 st., olika material, 1800-tal, en luktflaska av bärnsten, en oval dosa av pärlemorskal, en rund dosa av elfenben med silverdekor av månskära och grevlig krona, en rund dosa av elfenben, en oval dosa av sköldpadd med mässingsfattning, en rektangulär lackdosa med målad bild

skador
slitage

Diverse, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (18 bud)
0
2 600
6163034
2 400
6163437
6163034
6154204
1 900

Slutpris SEK:
2 600
268 EUR, 320 USD
Utropspris SEK: