1347 - Dosor 6 st olika material

Föregående | Översikt | Nästa

775429

DOSOR, 6 st., olika material, 1800-tal, en luktflaska av bärnsten, en oval dosa av pärlemorskal, en rund dosa av elfenben med silverdekor av månskära och grevlig krona, en rund dosa av elfenben, en oval dosa av sköldpadd med mässingsfattning, en rektangulär lackdosa med målad bild

skador
slitage

Diverse, Gamla kassan, Kassavalvet

775429 - 1347 - Dosor 6 st olika material
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (13 bud)
6102521
6129132
1 400
6102521
1 300
6128509
6102521
950

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.