857 - Kräfttallrikar flintgods

775235

GEFLE PORSLINSFABRIK, GÖTEBORG, kräfttallrikar, 10+1, flintgods, 1900-talets början, diameter ca 25-27 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (20 bud)
0
6149113
6149126
6149113
1 900
6149123
1 800

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK: