368 - Bläck- och sandbehållare skålar vas porslin

Föregående | Översikt | Nästa

775018

BLÄCK- OCH SANDBEHÅLLARE, SKÅLFAT, SKÅL, VAS och REKLAMSKYLT, bläck- och sandbehållare av porslin, märkt Berlin 1800-tal, i form av två glober på ben, liten skål och reklamskylt från Kongelig Dansk Porcelainsfabrik, liten klotformad vas från Aluminia, två rektangulära skålfat av fajans, märkta Hautin & Boulanger, Frankrike 1836-1900, målade motiv av hund resp. landskap, 13,5x8,5 cm, klistrad etikett "Rörstrands samling No 76"

slitage
nagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

775018 - 368 - Bläck- och sandbehållare skålar vas porslin
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

6116378
6100560

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
36 EUR, 41 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.