572 - Taklampa Swedish Grace

774984

TAKLAMPA, Swedish Grace / Art Deco, stomme i tenn, textilskärm med mässingskant, för 3 ljuspunkter samt 6 ljus, 1920-tal, möjligen Elis Bergh för CG Hallberg, höjd ca 95, Ø 45 cm

Bruksspår, böjda/skeva delar, skärm med slitage/skador, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Gamla kassan, Biblioteket

572 - Taklampa Swedish Grace

Budhistorik (5 bud)
0
6156146
6157060
950
6156146
500
6120452
450

Slutpris SEK:
155 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:
2 500