571 - Öronlappsfåtölj England

Föregående | Översikt | Nästa

774971

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, s k wingback chair, Queen Anne-/rokokostil, bonad träskuren ek, stoppad, sits med resårspiralen, klädd i Pierre Frey tyg, 1900-tal, England, höjd ca 127, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, omklädd i modern textil

Möbler, Fåtöljer, Gamla kassan, Biblioteket

774971 - 571 - Öronlappsfåtölj England
Din e-postadress

Fråga
Skicka
571 - Öronlappsfåtölj England

Budhistorik (11 bud)
6102445
1 700
6097488
1 600
6097488
6087827
6087827
850

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
1 700
175 EUR, 199 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.