843 - Royal Copenhagen Blå Blomst

774951

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", kaffeservis, 44 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 17 kaffekoppar med fat, 11 assietter, skål, lockurna, ljusstakar, 2+2, 3 saladièrer, ytterfoder, sockerskål med lock samt gräddkanna

Nagg

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Kök

Budhistorik (11 bud)
0
6080294
6123269
1 900
6080294
1 800
6082385
1 700

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK: