565 - Läsfåtölj viktoriansk

774900

LÄSFÅTÖLJ, nyrokoko, massiv mahogny med träskurna detaljer, mahognyfaner, textilklädd sits med resårspiraler, stoppade armlän, knapphäftad rygg, bokställ i mahogny på mässingsarm med läsljusstake, Ryssland 1800-talets mitt/andra hälft, höjd ca 133, sitthöjd 45, bredd 63 cm

Bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Gamla kassan, Biblioteket

565 - Läsfåtölj viktoriansk

Budhistorik (21 bud)
0
10 500
6154398
6 400
6146830
6 200
6146830
5 400
6144065
5 200

Slutpris SEK:
10 500
1 070 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:
10 000