465 - Wedgwood Jasperware urna

774782

WEDGWOOD, urna, jasperware, England, 1800-tal, mediciformad, med hänklar, antikiserande dekor mot svart fond, höjd ca 13 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (9 bud)
0
1 900
6157416
1 900
6089347
1 800
6089347
1 600
6082423

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK: