290 - Wedgwood Blue Shell Edge fat och tallrikar

774678

WEDGWOOD, fat, tallrikar, 13 dlr., flintgods, England, omkring år 1800, brätte med så kallad "Blue Shell Edge", diameter ca 25, längd 49 cm

Nagg, slitage, fläckar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (22 bud)
0
3 200
6149919
6145646
2 800
6149917
2 800
6145646
2 600

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK: