290 - Wedgwood Blue Shell Edge fat och tallrikar

Föregående | Översikt | Nästa

774678

WEDGWOOD, fat, tallrikar, 13 dlr., flintgods, England, omkring år 1800, brätte med så kallad "Blue Shell Edge", diameter ca 25, längd 49 cm

Nagg, slitage, fläckar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Matsalen

774678 - 290 - Wedgwood Blue Shell Edge fat och tallrikar
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

6083437
650
6080524
600
6083431
600
6080524

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
650
67 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.