457 - Wedgwood basalt ware bägare

Föregående | Översikt | Nästa

774614

WEDGWOOD, bägare, basalt ware, England, 1800-talets början, höjd ca 10, diameter 10 cm

PROVENIENS: Inköpt på sterbhusauktion efter Wilhelm Kåge (1889-1960)

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen

774614 - 457 - Wedgwood basalt ware bägare
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (5 bud)
6083555
500
6103639
450
6083555
6103638
6083555

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
500
51 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.