689 - Såssnipa flintgods 1700-tal

774543

SÅSSNIPA, flintgods, troligen England, 1700-talets slut, rokoko, höjd ca 11, längd 16 cm

nagg

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Sovrum

Budhistorik (4 bud)

0
1 600
6159321
6158105
750
6158105
6099248

Slutpris SEK:
1 600
164 EUR, 187 USD
Utropspris SEK: