687 - Tekanna flintgods Rörstrand

774508

RÖRSTRAND, tekanna, flintgods, omkring år 1800, oval form, antikiserande dekor i relief, rakstämplad, höjd ca 16, längd 27 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Sovrum

Budhistorik (11 bud)
0
6157478
6158594
750
6157478
700
6158593
650

Slutpris SEK:
123 EUR, 141 USD
Utropspris SEK: